Ekologiczny dom bez wymaganego pozwolenia na budowę

Eko Architektura to nowatorska firma, która zajmuje się projektowaniem i realizowaniem budowli o charakterze drewnianej architektury. Firma z kilkunastoletnim doświadczeniem jest w stanie zaoferować klientowi wiele projektów:

 • domków ogrodowych i altan,
 • domów letniskowych i saun,
 • garaży i wiat,
 • domów całorocznych z izolacją,
 • akcesoriów.

Cena montażu jest uzależniona od danego projektu, więc należy kontaktować się bezpośrednio z producentem. Odpowiednia pielęgnacja drewnianych elementów przez użytkownika może zapewnić długi okres eksploatacji budowli.

Domki bez pozwolenia

Od 2015 roku w życie weszło prawo, które umożliwia postawienie bez pozwolenia budowli do 35 m2. By jednak móc legalnie dokonać budowy tego typu, należy spełnić kilka warunków:

 • budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych (oraz garaży, altan, przydomowych ganków, oranżerii) do 35 m2 nie wymaga zezwolenia jeśli ich liczba na jednej działce do 500 m2 nie przekracza dwóch budowli;
 • budowa wolnostojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej (budynki do okresowego wypoczynku) do 35 m2 nie wymaga zezwolenia jeśli ich liczba na jednej działce do 500 m2 nie przekracza jednej budowli.

Warto pamiętać, że nie dokonuje się tzw. „odbioru” tego rodzaju budynków. Domy całoroczne bez pozwolenia spełniające powyższe warunki najczęściej wystarczy zgłosić do urzędu w ramach wypełnienia prostej formalności. Zgłoszenia budowy należy dokonać w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta. Takie zgłoszenie ważne jest przez 24 miesiące, a więc należy rozpocząć budowę w ciągu 2 lat. Jeśli nie uda się przystąpić w tym okresie do realizacji danego projektu, należy odnowić zgłoszenie.

Do budynku tego typu możemy bez problemu doprowadzić wodę, prąd i kanalizację. Możemy również go ocieplić. Gdyby jednak zaistniała konieczność doprowadzenia do budynku gazu, należy w takim przypadku uzyskać zgodę.

Wszystkie informacje są jedynie orientacyjnymi wskazówkami przed przystąpieniem do zakupu. Domy całoroczne bez pozwolenia wymagają zapoznania się przez klienta z prawem budowlanym, by uniknąć ewentualnych konsekwencji. Firma Eko Architektura zapewnia jednak, że rzadko kiedy pojawiają się problemy z wybudowaniem tego typu budowli.

Zdrowie przede wszystkim

Domy całoroczne bez pozwolenia oferowane przez firmę Eko Architektura są wykonane z wysokiej jakości drewna iglastego. Zawarte w jego żywicy olejki eteryczne wpływają pozytywnie na zdrowie, a szczególnie na drogi oddechowe i płuca. Producent zapewnia, że drzewo nie wywołuje alergii (drewno posiada właściwości elektrostatyczne uniemożliwiające unoszenie się w powietrzu kurzu), a naturalny kolor bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie, co powoduje szybką regenerację organizmu i ważny wypoczynek układu nerwowego. Domy całoroczne bez pozwolenia utrzymują stałą wilgotność powietrza: nadmiar jest pochłaniany przez drewno i oddawany z powrotem w przypadku suchego powietrza utrzymującego się w środku budynku.

Gwarancja

Firma daje gwarancję na wszystkie proponowane powyżej projekty. Każdy element konstrukcji jest fabrycznie nowy, a w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek wady klient ma prawo do wymiany uszkodzonej części u producenta. Należy pamiętać, że wymianie podlegają jedynie te elementy, które nie zostały jeszcze użyte w konstrukcji. Każda zamontowana lub pomalowana część traci swoją gwarancję. Producent udziela gwarancji na okres:

 • 2 lat w przypadku malowanych drewnianych drzwi i okien,
 • 5 lat w przypadku otwartych drewnianych elementów,
 • 10 lat w przypadku ukrytych konstrukcyjnie drewnianych elementów.

Eko Architektura w czołówce

Firma zajmuje najwyższe miejsce wśród swoich konkurentów. Co może służyć za dowód tego stwierdzenia? Eko Architektura:

 • posiada najlepszą cenę na rynku (pracownicy bezustannie starają się śledzić ceny rynkowe u konkurencji, by proponować klientom cenowo najniższą możliwą ofertę);
 • może pochwalić się jakością premium, która jest standardem (drzwi i okna o wysokim poziomie szczelności);
 • gwarantuje szybką produkcję (termin realizacji zamówienia do trzech tygodni);
 • jest otwarta na osobiste preferencje klienta (pracownicy pomogą zaprojektować wymarzoną budowlę użytkownika i zrealizuję ten pomysł w jak najszybszym czasie).