Czym kierować się, wybierając kosze parkowe na śmieci?

Nieodłącznym elementem miejskiej architektury są kosze parkowe na śmieci. Producenci prześcigają się dzisiaj w kolejnych propozycjach, oferując rozwiązania naprawdę zasługujące na uwagę. Wybór koszy jest tak duży, że niejedna osoba odpowiedzialna za ich zakup może poczuć się zagubiona. Podpowiadamy, co brać pod uwagę, kupując kosze parkowe na śmieci.

Kwota przeznaczona na zakup

Chcąc kupić kosze parkowe na śmieci, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich cenę. Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na większy wydatek, powinni zdecydować się lekkie kosze wykonane ze stali miękkiej. Dostępne są również kosze wykonane ze stali cynkowej, która malowana jest proszkowo. One również nie kosztują zbyt dużo. Jeśli natomiast cena nie gra większej roli, warto rozważyć zakup koszy charakteryzujących się wyjątkowym wzornictwem i zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, na przykład stali corten.

Do największych zalet tego materiału zalicza się:

  • wyjątkową trwałość;
  • doskonały, niezwykle atrakcyjny wygląd;
  • brak konieczności regularnego malowania.

Stawiając na kosze parkowe na śmieci ze stali corten, można być pewnym, że posłużą naprawdę długo, nie tracąc nic ze swojego doskonałego wyglądu.

Trwałość koszy parkowych na śmieci

Ten element jest nierozerwalnie powiązany z miejscem, w którym kosze mają się znaleźć. Jeśli wiemy, że zostaną one umieszczone w terenie, w którym często zdarzają się akty wandzalizmu, warto rozważyć zakup koszy parkowych na śmieci wykonanych z niezwykle odpornego na uszkodzenia betonu UHPC. Są one tak ciężkie i odporne, że uszkodzenie ich będzie niezwykle trudne.

Nie wszystkie kosze parkowe na śmieci sprawdzą się w miejscach, które narażone są na występowanie niekorzystnych czynników środowiskowych. I tak jeśli kosz ma stanąć w strefie nadmorskiej, należy postawić na taki, który wykonano z materiału odpornego na zasolenie. Wspomniana już wcześniej stal corten niekoniecznie się więc sprawdzi. Z kolei w miejscach mocno zanieczyszczonych stal nierdzewna nie jest najlepszym wyborem.

Częstość opróżniania koszy

Jest to jedno z ważniejszych kryteriów, które trzeba uwzględnić, wybierając kosze parkowe na śmieci. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często kosze są w danej lokalizacji opróżnianie. Być może najlepszym wyborem będzie kosz o pojemności stu dwudziestu litrów. Zdarza się jednak również tak, że konieczne są kosze znacznie mniejsze, na przykład czterdziestolitrowe.

Wygląd koszy parkowych

Jest to kryterium często pomijane, a wcale nie mniej ważne. Wybierając kosze parkowe na śmieci, warto kierować się przede wszystkim stylem architektonicznym miejsca, w którym mają się one znaleźć. Chodzi bowiem o to, aby kosze komponowały się z otoczeniem. W parku urządzonym w stylu francuskim raczej kiepsko będzie wyglądał kosz typowo nowoczesny.

Kosze parkowe na śmieci pomagają dbać o czystość terenów zielonych. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać je z rozmysłem, stawiając na te najlepiej dopasowane do danego miejsca.