Na czym polega hydromonitoring?

Choć hydromonitoring nie jest nowym pojęciem, to wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Na czym polega hydromonitoring?

Czym jest hydromonitoring?

Hydromonitoring to metoda czyszczenia powierzchni przy użyciu specjalistycznego agregatu, który nazywany jest hydromonitorem. Wszystko po to, aby usunąć niechciane powłoki, warstwy, czy też zabrudzenia z różnego typu powierzchni.

Tym samym hydromonitoring można uznać jako najlepszy sposób na zachowanie powierzchni w nienagannym stanie, jak również jako szansę na przywrócenie mocno zabrudzonych powierzchni do pierwotnego stanu. Dzięki temu hydromonitoring sprawdza się w wielu branżach, w tym na przykład w budownictwie.

Proces hydromonitoringu – na czym to polega?

Proces hydromonitoringu polega na wykorzystaniu hydromonitora, czyli specjalistycznego agregatu wysokociśnieniowego, który spręża wodę po to, następnie uwolnić ją pod bardzo wysokimi ciśnieniem z ogromną prędkością.

Taki strumień wody ma bardzo ogromną moc, dzięki czemu można czyścić nią różne powierzchnie z trudnych do usunięcia powłok, ale również kruszyć materiały, czy usuwać ich poszczególne warstwy. W procesie hydromonitoringu istotne znaczenie ma nie tylko ciśnienie, ale również przepływ wody.

Im będzie jej więcej, tym większą moc osiąga hydromonitoring. Co ważne, jeśli moc zostanie idealnie dostosowana do danej powierzchni, to nie trzeba martwić się o jej uszkodzenia, ponieważ do nich nie dojdzie. Niestety tego samego nie można powiedzieć o alternatywnych metodach czyszczenia, jak na przykład o piaskowaniu na sucho, czy piaskowaniu na mokro.

Hydromonitoring – komu zlecić?

Hydromonitoring sprawdza się przy wielu różnych zadaniach – od czyszczenia cegły i kamienia, po usuwanie farb i graffiti, a kończąc na przygotowaniu betonu pod powłoki. Aby takie rozwiązanie sprawdziło się tam, gdzie zostanie wykorzystane, potrzeba odpowiedniego sprzętu oraz wiedzy.

Dlatego, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie hydromonitoringu, to należy postawić na usługi kogoś, kto się na tym zna, dysponuje odpowiednio przeszkoloną grupą fachowców oraz specjalistycznym sprzętem.

Z wyborem kogoś odpowiedniego nie powinno być jednak żadnych trudności, ponieważ na rynku nie ma zbyt wielu fachowców od hydromonitoringu. Tym samym wystarczy skupić się na najlepszych firmach z branży, a wybór odpowiedniej ekipy przyjdzie nam z łatwością, a to oznacza, że również hydromonitoring przebiegnie bezproblemowo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy PODLAK S.C. Małgorzata Podlak, Robert Podlak.