W jaki sposób zaaranżować zabudowany taras w Warszawie?

Niezależnie od tego, czy Twój taras jest okazały, czy raczej niewielkich rozmiarów, możesz zaaranżować na nim przestrzeń do relaksu i wypoczynku. Aby móc korzystać z niego przez cały rok, warto go zabudować. Kolejną kwestią jest jego aranżacja. Podpowiadamy, jakie meble, dodatki i akcesoria sprawdzą się na tarasie.

Zabudowa tarasu w Warszawie – sposób, aby zyskać dodatkową przydomową przestrzeń

W stolicy nie brakuje okazałych posesji z tarasami. Tarasy to miejsca kontaktu z naturą, które wyznaczają granicę między ogrodem a domem. Jednak czy ich właściciele mogą na nich przebywać cały rok? Zabudowa tarasu w Warszawie pozwoli stworzyć dodatkową przydomową przestrzeń, z której można korzystać niezależnie od warunków pogodowych.

Konstrukcja zabudowy opiera się na profilach aluminiowych. Musisz wiedzieć, że aluminium jest materiałem trwałym i wytrzymałym, a dodatkowo wpisuje się ekologiczne trendy (nadaje się do wielokrotnego recyklingu).

Jeśli zabudujesz taras w Warszawie, szybko przekonasz się o zaletach takiego rozwiązania. Wreszcie będziesz mógł uprawiać rośliny doniczkowe, nawet te egzotyczne. Zyskasz także dodatkową izolację termiczną, ponieważ szczelna zabudowa stworzy dodatkową barierę dla energii termicznej.

Podłoga na zabudowanym tarasie

Zanim przejdziesz do aranżacji tarasu, pomyśl o podłodze. Taras łączy ogród z domem, jednak zdarzają się i konstrukcje na podwyższeniu. Od tego, czy Twój taras bezpośrednio sąsiaduje z ogrodem, czy nie, uzależnij wybór podłogi. Na tarasie ogrodowym sprawdzi się kostka brukowa, terakota, gres, wylewka betonowa lub kamień.

Z kolei, jeśli Twój taras jest na podwyższeniu, zdecyduj się na podłogę drewnianą. Ostatnio modne są deski z drewna egzotycznego lub kompozytowe. Podłoga na tarasach w Warszawie często wyłożona jest sztuczną trawą, co doskonale komponuje się z roślinnością.

Aranżacja zabudowanego tarasu w Warszawie

Pomysłów na aranżację zabudowanego tarasu w Warszawie jest naprawdę wiele. Stylistyka tarasu odzwierciedla gust i zamiłowania właścicieli. Warto dopasować ją do wystroju innych pomieszczeń w domu – wtedy będzie tworzyła z nimi harmonijną całość.

Tylko od Ciebie zależy czy postawisz na minimalizm, czy na bogato zdobione, kute meble rodem z hiszpańskiej hacjendy.

Zabudowany taras w stylu marynistycznym

Marzysz o słonecznym dniu na plaży? Choć nie przeniesiesz morza do swojego domu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzył klimat upalnego dnia na swoim tarasie. Zainwestuj w wiklinowe meble i bielony stół. Przydadzą się leżaki w granatowe i białe pasy. Całości dopełnią niebieskie donice z egzotycznymi kwiatami. Możesz pokusić się także o ogromny lampion w kształcie latarni.

Taras rustykalny

Nie ma jak klimat sielskiej wsi. Przywołuje spokój i sprawia, że codzienność nie wydaje się już taka przyziemna. Na rustykalnym tarasie nie może zabraknąć kutych mebli ogrodowych, glinianych donic i kamiennych płyt podłogowych. Dzięki takiej aranżacji Twój taras stanie się miejscem, gdzie bez przeszkód oddasz się relaksowi.

Taras klasyczny

Na tarasie klasycznym punktem centralnym jest stół i krzesła. Możesz zdecydować się także na duży rozkładany parasol. Materiałami, które sprawdzą się na tarasie w stylu klasycznym są drewno i terakota. Wykorzystuj akcesoria w kolorach bieli, czerni i szarości.

Aranżacja zabudowanego tarasu daje sporo różnych możliwości. Oczywiście dużą rolę odgrywają też rośliny. Jeśli chcesz, aby przestrzeń Twojego tarasu była przytulna postaw na powojniki, wiciokrzew, glicynię chińską i bluszcz.