Jak wybrać fotel do odpoczynku?

W żadnym domu nie może zabraknąć wygodnego fotela, szczególnie w salonie, ale mile widziany będzie też w sypialni. Świetnie sprawdzi się podczas czytania lektury, oglądania TV czy po prostu przy filiżance kawy ze znajomymi. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, przebierać do woli w rozmaitych modelach foteli. Istotne będzie to, aby fotel być wygodny, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału, optymalnie miękki, dobrze wyprofilowany, funkcjonalny, wytrzymały, solidny i starannie wykonany. Przy wyborze mebla powinno się mieć na uwadze walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne.

Idealny fotel do wypoczynku, czyli jaki?

Przy wyborze fotela należy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością, a estetyka jest kwestią drugorzędną. Na nic zda się nawet najpiękniejszy mebel, jeśli będzie niewygodny. Znaczenie ma też dobór właściwych wymiarów fotela, w zależności od dostępnej przestrzeni w pomieszczeniu i postury użytkownika. Znaczenie ma wzrost i waga osoby, która będzie korzystać z fotela. Przy większym metrażu można pozwolić sobie na zakup co najmniej dwóch foteli, co pozwoli na dopasowanie mebla do potrzeb i preferencji każdego domownika. W przypadku foteli rozkładanych konieczne jest wyznaczenie większej przestrzeni, aby można był swobodnie korzystać z nich po rozłożeniu oparcia i siedziska. Niezwykle wygodne są fotele z wyższym oparciem lub z regulowanym zagłówkiem, które można z łatwością dostosować do swoich bieżących potrzeb. Bardzo ważne będzie to, aby fotel do wypoczynku był dobrze wyprofilowany, podtrzymywał kręgosłup i sprzyjał przyjmowaniu ergonomicznej pozycji ciała. Wystrzegać należy się zbyt miękkich oparć i siedzisk, w których użytkownik wręcz się zatapia. Jeśli komuś zależy na pełnym odprężeniu się i wypoczęciu, to fotel musi odciążać kręgosłup i mięśnie, pozwalać im się całkowicie rozluźnić.

Co warto mieć na uwadze przy zakupie?

Fotele z podnóżkiem idealnie sprawdzają się do wypoczynku, sprzyjają relaksowi i zapewniają wysoki komfort. Po całym dniu pracy niezwykłym ukojeniem dla ciała, spiętych mięśni, będzie rozłożenie się wygodnie, rozprostowanie nóg. Fotel z podnóżkiem pozwala oprzeć stopy, odciąża kolana. Można liczyć na pełne odprężenie. Dostępne są nawet modele z dostawianym podnóżkiem, który na czas nieużywania będzie pełnić funkcję dodatkowego siedziska. Można pozwolić sobie na jeszcze większy luksus, inwestując w fotel relaksacyjny z masażem, docenią to przede wszystkim osoby zmagające się z różnym dolegliwościami bólowymi, zesztywniałymi mięśniami. Można liczyć na wymasowanie karku, lędźwi, pośladków, łydek. Nowoczesne fotele masujące mają do wyboru różne programy, możliwe jest regulowanie intensywności masażu, przyjęcie pozycji półleżącej. Steruje się nimi za pomocą pilota lub panelu zainstalowanego w meblu. Bardzo ważne jest przy wyborze fotela zwrócenie uwagi na jakość materiałów, z których został wykonany. Mebel musi być nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale też mieć solidną, wzmacnianą konstrukcję. Istotny będzie rodzaj wypełnienia fotela – najlepiej sprawdza się wysokoelastyczna pianka i faliste sprężyny. Na uwadze trzeba mieć także rodzaj użytej tapicerki, walory użytkowe i estetyczne.

Więcej produktów znajdziesz w sklpie online SLF24.