5 głównych zalet platform parkingowych

Ten, kto nie ma samochodu nie wie z czym wiąże się poranne parkowanie. Ze względu na fakt, że kierowców, a co za tym idzie również samochodów, jest coraz więcej, pojawiają się skargi na brak miejsc parkingowych. Jak rozwiązać ten problem? Tutaj sprawdzą się platformy parkingowe!

Platforma parkingowa – dlaczego warto w nią inwestować?

Aby rozwiązać ten problem, powstały specjalnie przystosowane platformy parkingowe, oferowane m.in. przez Grupę METALTECH na stronie internetowej https://www.metaltech.pl/platformy-parkingowe/. Umożliwiają one parkowanie samochodów na dwóch poziomach, co sprawia, że na parkingu mieści się więcej aut, bez konieczności rozbudowy jego powierzchni. Jakie są tego zalety? Oto 5 głównych korzyści płynących z zastosowania platform parkingowych:

  1. zmniejszenie kosztów i czasu realizacji inwestycji – w przypadku zastosowania platform parkingowych zaplanowana przestrzeń parkingowa może posiadać mniejszą powierzchnię lub mniejszą ilość poziomów. To znacznie ograniczy koszty inwestycji, a także czas jej realizacji.
  2. zmniejszenie kosztów utrzymania garaży – także w przypadku budowy garaży z wykorzystaniem platform parkingowych, można odpowiednio zmniejszyć ich powierzchnię, przez co jednocześnie i koszty utrzymania staną się niższe.
  3. kształtowanie obiektów w zagospodarowywanej przestrzeni – zastosowanie platform parkingowych zwiększa możliwości architektoniczne i pozwala ekspertom na wykazanie się kreatywnością w projekcie zagospodarowania przestrzeni wewnątrz budynku mieszkalnego, budynku użyteczności publicznej czy w mieście.
  4. najlepsza jakość produktu – platformy parkingowe wykonywane są z wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki materiałów, jak stal, a dodatkowo mogą być zabezpieczone przed korozją, na przykład przy zastosowaniu metody cynkowania ogniowego, oferowanego przez Grupę METALTECH https://www.metaltech.pl/zabezpieczenia-antykorozyjne/cynkowanie-ogniowe/.
  5. serwis gwarancyjny i pogwarancyjny – w przypadku skorzystania z oferty Grupy METALTECH można liczyć na pełen serwis naprawczy i konserwacyjny platform parkingowych.

Przez wzgląd na wiele korzyści, które zapewnia zastosowanie platform parkingowych w przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej, są one dobrą alternatywą dla budowy wielkoprzestrzennych parkingów.